Приветствие на Кмета на Община Лясковец Васил Христов по повод празника на Лясковец - Петровден
29.06.2026
Уважаеми съграждани,
Приветствам ви с най-вълнуващия ден за лясковчани - Петровден, в който отдаваме почит и се прекланяме пред светците Петър и Павел, които винаги са ни закриляли.
Изразявам своята най-дълбока благодарност към всички, които с труд и грижа, с търпение и обич, всеки ден, градят настоящето и бъдещето на нашия общ дом - Лясковец.
Всичко, което постигаме е резултат от нашите общи усилия. Градът ни има славно минало, динамично настояще и аз вярвам – още по-светло бъдеще.
Нека пазим традициите си, но и да гледаме смело напред, за да оставим на децата си едно по-добро, по-уредено и по-красиво място за живот.
В днешния празничен ден пожелавам във всеки дом да има здраве, мир и благополучие. Нека Светите апостоли Петър и Павел и занапред ни дават мъдрост да преодоляваме трудностите и сили да вървим заедно напред.
Честит празник на нашия любим град!
Бъдете здрави и благословени!
Васил Христов
Кмет на Община Лясковец