Герб на Лясковец

Община Лясковец

официален сайт

Победител в петото по ред рали-състезание в нашия град е Юлиян Телийски 10.07.2017 Победител в петото по ред рали-състезание в нашия град е Юлиян Телийски Тази събота и неделя, на 8 и 9 юли за пореден пети път в Лясковец се състоя планинското състезание „Лясковец-Раховец 2017“. Трасето по пътя към лясковския манастир е с дължина 3 350 м, но бе намалено на 2 500 м. заради мото-събора и за по-голяма безопасност на състезателите. В първия ден при тренировките първенството беше за Христо Манолов и в трите манша. Негов подгласник беше Илия Царски, но при същинската надпревара в неделния ден и двамата фаворити отпаднаха. От отсъствието им се възползва третият от смятаните за най-вероятни победители – Юлиян Телийски, който спечели и трите манша и купата за краен победител. Пилотът на „Дунав Рейсинг” с „Мицубиши Лансър Ево 9” спечели с общо време 4:38.48 мин. Втори е Стефан Стоев (АРА Моторспорт, Хонда Сивик, НС3), а трети е пилотът на ЕФКО Рейсинг Тим Константин Йорданов (Рено Меган, втори в НС3). Две секунди не стигнаха на инициатора на това състезание - нашият съгражданин Тодор Тодоров (Етър Рейсинг Тим, Фолксваген Поло), да се качи на почетната стълбичка при награждаването.